2023.08.11 godz. 22:48 Wejherowo, Pomorskie

Problem ze zwrotem zaliczki

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , kupiliśmy bramę garazowa firma przyjechała zrobiła pomiar zażądali zaliczki w kwocie 2800 reszta po montażu i przywiezieniu bramy.zoarala spisana umowa , dostałam potwierdzenie wpłaty zaliczki czas oczekiwania był 7 dni niestety firma nie wywiązała się, napoje z arku było że coś z profilami później że producent , następnie że samochód jechał z bramami ale nie dojechał do mnie i ich też oszukano. Niestety ciagle spycharki że czekają na zwrot zaliczek od producenta że oieniadze będą niestety oczywiście pieniążków nie ma było to tylko mydlenie . Wysłałam pismo listem poleconym z wyznaczonym terminem na zwrot niestety do dnia dzisiejszego nie mam odpowiedzi nie odbierają telefonów. Co mogę zrobić zglosic sprawę na policję? Czy prosto do sadu , rzecznik praw konsumenta no już naprawdę nie wiem co robi

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2023 09:11

Po pierwsze należy złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy wraz z wezwaniem do zawrotu wpłaconej zaliczki. W razie bezskuteczności wezwania, konieczny będzie pozew o zapłatę na wspomnianą kwotę. Jeśli potrzebujecie Państwo odpłatnej reprezentacji przed sądem, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl