2023.09.01 godz. 00:29 Warszawa, Mazowieckie

Pytania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam kilka pytań. 1. Chciałbym mieć prawnika który stale mnie reprezentuje, gdy mam kłopoty, jak to zrobić? 2. Jeżeli ja oskarżam na policji osobę, osoba zostaje na drugi dzien przesluchana (z wiadomych mi informacji pozyskanych nietypową drogą) wiadomo mi, że policja jest po stronie oskarzonego, poniewaz dobry z niego manipulant. Czy teraz policja zamyka sprawe, czy prosi mnie o ponowne zeznania? 3. Czy mogę prosić policje o przedstawienie mi postepu sprawy? 4. Czy po wygranej sprawie dotyczacej np. kradzieży, mogę domagać się odszkodowania w postaci pieniedzy, za to ze tracilem cz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2023 09:58

1. Zawrzeć umowę z wybranym prawnikiem. 2. "Zamknięcie" postępowania oznacza, że albo jest odmowa wszczęcia dochodzenia, albo umorzenie postępowania (w tych przypadkach na postanowienie służy zażalenie) albo jest akt oskarżenia składany do sądu. Nie będzie Pan w żadnym przypadku przesłuchiwany na Policji (chyba, że po skutecznym zażaleniu na umorzenie). 3. Jeśli ma Pan status strony (pokrzywdzonego), tak, ma Pan prawo wglądu do akt. 4. Tak - już na etapie postępowania karnego. Jeśli potrzebuje Pan odpłatnej pomocy, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl