2022.02.06 godz. 21:59 Warszawa, Mazowieckie

Gdyby doszło do rozwodu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam pytanie gdyby doszło do rozwodu, jakie są to koszta wniesienia pozwu o rozwód, co zrobić aby dziecko nie było pół na pół raz z ojcem raz z mama. Czy gdyby taki tryb był pół na pół opieki nad dzieckiem, mąż będzie płacił alimenty, czy w tej sytuacji jest zwolniony. Ile wynoszą alimenty? Dziękuje z góry

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 10:56

Opłata sądowa od pozwu od rozwód wynosi 600 zł. W pozwie można wnieść o zasądzenie tymczasowych alimentów i uregulowanie kwestii opieki nad dziećmi.