2022.02.11 godz. 12:22 Kołobrzeg, Zachodniopomorskie

Pożyczka

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie. Jeżeli mam dowody, że udzieliłam pożyczki w postaci wiadomości tekstowych jak również i przelewy na konto bankowe niestety bez tytułu pożyczki dłużnik pisze, że odda czy może policja umorzyć sprawę?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lut 2022 14:23

Dzień dobry, zakładam na tle opisu, że zawiadomiła Pani organy ścigania o potencjalnym oszustwie w postaci wyłudzenia pożyczki. Jeśli organy ścigania na tle dowodów dojdą do przekonania, że dłużnik nie działał z zamiarem oszustwa, to oczywiście sprawa może podlegać umorzeniu, a na to z kolei jako pokrzywdzonej będzie Pani przysługiwać zażalenie. Równolegle może Pani dochodzić odzyskania pieniędzy na drodze cywilnej - nawet przy braku umowy na piśmie dowodowo ma Pani dokumenty w postaci wiadomości dłużnika czy przelewów. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)