2024.08.22 godz. 11:59 Łask, Łódzkie

Nie wywiązanie się z umowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mam taki problem otóż popsuł mi się samochód i "mechanik" zaoferował swoją pomoc w naprawie. Okazało się że silnik jest do wymiany i poprosił mnie o przelanie pieniędzy na to. Oczywiście spisaliśmy oświadczenie, że przelewam pieniądze na "zakup i wymianę silnika". Miało być to zrobione w tydzień a mija juz drugi miesiąc i do tej pory było ciągłe zbywanie że coś jeszcze jest nie tak. W ostateczności kazałem mu oddać samochód w takim stanie jakim go wziął i zwrot wszystkich pieniedzy jakie dostał. On uważa, że wywiązał się z umowy bo kupił silnik ale nie będzie go wymieniał bo ja za często się dopytuje kiedy będzie naprawiony. Co zrobić w takiej sytuacji? Chce teraz po prostu odzyskać samochód i pieniądze, noe wiem czy ten silnik który niby kupił wogole jest od tego modelu, bo każdy silnik można wrzucić do bagażnika i powiedzieć że to ten odpowiedni i sprawny. Proszę o poradę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2024 12:56

Jeśli mechanik faktycznie dokonał zakupu silnika i jest w stanie to udowodnić, może Pan odstąpić od umowy i żądać zwrotu samochodu oraz silnika. Mechanik będzie miał również prawo do zapłaty za ewentualne prace wykonane w ramach zlecenia. Jeśli silnik nie został zakupiony po odstąpieniu od umowy może Pan żądać zwrotu samochodu oraz kwoty przekazanej na zakup silnika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)