2020.03.17 godz. 12:19 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Odbior mieszkania a upoważnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mieszkam i pracuje w Niemczech. Nie mam możliwości zjechać do Polski w zaintniałej sytuacji. Wynajmuje w Polsce mieszkanie które na początku kwietnia musze " odebrać" od dotychczas wynajmującej osoby ( ze wzgledu na wypowiedzenie umowy ) Czy mogę napisać upoważnienie żeby ktoś za mnie odebrał mieszkanie i napisał protokół odbiorczy, spisał liczniki ? Jak powinno wyglądać takie upoważnienie? Czy potrzebny jest moj podpis na protokole odbiorczym?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Mar 2020 13:20

Oczywiście może Pan udzielić pełnomocnictwa (upoważnienia) do dokonania takiego odbioru i podpisania odbiorczego w Pana imieniu. W treści pełnomocnictwa należy oczywiście podać Pana dane, dane pełnomocnika oraz dokładnie wskazać jakie czynności w Pana imieniu ta osoba może podjąć, np. dokonać oględzin mieszkania, sporządzić i podpisać protokół odbiorczy, spisać liczniki, odebrać klucze czy ewentualnie dokonać niezbędnych z tytułu zakończenia wynajmu rozliczeń. Pełnomocnictwo takie trzeba będzie co najmniej pokazać lub dać kopię najemcy, żeby on również miał pewność
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)