2024.01.13 godz. 13:58 Chełm, Lubelskie

Postanowienie o nabyciu spadku w calosci

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mój były konkubent miał że mną syna jedyne uznane dziecko w urzędzie stanu cywilnego otrzymaliśmy postanowienie sądu o spadku który dziedziczy tylko mój syn,okazało się że miał córkę która nie była uznana(w akcie urodzenia ojciec jest wpisany tylko z imienia nazwisko jej matki ) 2 lata przed śmiercią utrzymywała z nim kontakt ma 17 lat ,dostałam pismo o podwazenie postanowienia dołączyła do wniosku dowody że jest jej ojcem (rozmowy z messengera gdzie nie ma w awatarze ani zdjęcia spadkodawcy ani imienia i nazwiska tylko ksywka )jego matka poświadczy że ona jest jego córka? Czy sąd im uwierzy na słowo czy zleci

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sty 2024 15:42

Nie sposób odpowiedzieć na pytanie, co postanowi Sąd, nei znając treści wniosków drugiej strony. W każdym razie celem postępowania jest zmiana postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku, tak aby spadkobiercami była również córka. Jeśli potrzebny jest pełnomocnik do reprezentowania w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl