2020.10.22 godz. 15:45 Trzcianka, Wielkopolskie

Uznanie ojcostwa po 25 latach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, mój mąż w akcie urodzenia nie ma wpisanego ojca (jest tylko imię), ale ojciec jest znany, maja dobry kontakt. Jednak rodzice nie mieli ślubu, mieszkali oddzielnie, mąż nosi nazwisko matki. Ojciec po urodzeniu nie potwierdził ojcostwa w urzędzie stanu cywilnego, gdyż nie widział takiej potrzeby. Teraz sytuacja Się zmieniła, chce darować synu swoj majątek, a chce uniknąć opłat skarbowych. W urzędzie stanu cywilnego uznanie ojcostwa można zrobić do 18 rz, mąż ma obecnie prawie 26 lat. Pracownicy urzędu pokierowało nas do sądu, sąd zaś so radcy prawnego. Co robić ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Paź 2020 16:12

Dzień dobry, należy złożyć do sądu pozew o ustalenie ojcostwa. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)