2020.07.24 godz. 20:33 Radom, Mazowieckie

Jak mogę odzyskać swoje alimenty?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mój problem dotyczy tego, że mój ojciec nie wypłaca mi alimentów, które zostały przyznane mi sądownie w 2014 roku. Ojciec uchyla się, nie posiada żadnego meldunku, komornik nie może go namierzyć. Chciałabym się zająć tą sprawą sama, stąd moje pytanie, co mogę w tej sytuacji zrobić? Gdzie się zgłosić? Dodam iż mam ukończone 18 lat.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Lip 2020 18:21

może się Pani zgłosić do Funduszu alimentacyjnego. Świadczenia z takiego funduszu przysługują osobie uprawnionej do alimentów od rodzica na podstawie tytułu wykonawczego pochodzącego lub zatwierdzonego przez sąd, jeżeli egzekucja okazała się bezskuteczna. Osoba uprawniona to: 1) osoba, która nie ukończyła 18 lat, 2) osoba, która ukończyła 18 lat, ale uczy się w szkole lub szkole wyższej do ukończenia 25 roku życia, 3) osoba, która posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności – bezterminowo. Jednak osoba uprawniona nie może pozostawać w związku małżeńskim.