2024.09.18 godz. 15:20 Lublin, Lubelskie

Sprawa spadkowa

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, moja babcia zmarła rok temu. Teraz w rocznice śmierci został otworzony testament. Babcia miała 4 dzieci. W rodzinnym domu została jej córka Elżbieta wraz z mężem. Babcia przepisala 1\ 2 domu córce Elżbiecie, 1/4 synowi Leszkowi i jego córce Dagmarze 1/4. Babcia pominęła dobrowolnie syna Mariana ponieważ sam się zrzekł spadku i świadomie mojego tatę. Jakie kroki można teraz dokonać. ? Jaka wartość zachowku należy się mojemu tacie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Wrz 2024 20:30

Jeśli tata nie chce podważać ważności testamentu, to ma prawo do zachowku, który wyniesie 1/8 wartości spadku (całego). Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)