2022.05.03 godz. 14:46 Łobez, Zachodniopomorskie

Witam moja mama chce przepisac na mnie mieszkanie tzn umowa dożywocia czy moja żona też będzie spadkobierca i jak tego uniknać

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moja mama chce przepisac na mnie mieszkanie tzn umowa dożywocia czy moja żona też będzie spadkobierca i jak tego uniknać

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Maj 2022 18:09

Zgodnie z art. 33 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego do majątku osobistego każdego z małżonków przedmioty nabyte przez dziedziczenie , zapis lub darowiznę, chyba że spadkobierca lub darczyńca postanowi inaczej
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)