2022.10.18 godz. 09:24 Rybnik, Śląskie

Nękanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Moja siostra jest nękana przez byłą żonę byłego partnera. Kobieta nachodzi ją w pracy, jeździ za nią samochodem wykrzykując jakieś pomówienia. Wstawia posty na Facebooku nie rzadko obraźliwe, wypisuje ciągle wiadomości do niej i rodziny. Siostra była na policji ale oczywiście nie chciał nic zrobić bo nie ma gróźb karalnych. Jest to ewidentnie stalking i nękanie. Co w takiej sytuacji moja siostra może zrobić ? Dziękuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 15:28

Zalecam aby siostra złoży do prokuratury uzasadniony wniosek o możliwości popełnienia przestępstwa. Może też udać się na dyżur prokuratorski. Wówczas może porozmawiać z prokuratorem, przedstawić mu swój problem osobiście. Ponadto często wystarczające jest wystosowanie listu adwokackiego z wezwaniem do zaprzestania naruszania dóbr osobistych (np. usunięcie wpisów na facebooku).