2020.03.27 godz. 00:43 Legnica, Dolnośląskie

Zaklocanie spokoju muzyką

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moje pytanie dotyczy art51 który pisze o zakłocaniu spokoju, policja twierdzi powołując się na ten artykuł że dotyczy to też miejsc prywatnych czy jest to prawda skoro ten artykuł podlega roz VIII A tam jest jak byk napisane że chodzi o miejsca publiczne, czy policja ma rację czy wprowadza oskarżonego w błąd, z góry dziękuję za informację pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2020 12:49

Dzień dobry, ta nazwa rozdziału Kodeksu wykroczeń wskazuje na porządek publiczny i spokój publiczny, a nie "miejsca publiczne" jako miejsce popełnienia czynu zabronionego. Nazwa rozdziału jest wskazówką interpretacyjną, a ważniejsza jest treść konkretnych przepisów, w tym art. 51 k.w. Zakłócanie spokoju muzyką, zwłaszcza w godzinach nocnych (w dzień też możliwe, jeżeli nie stawiamy sobie ograniczeń, niestety dość ocenne) jak najbardziej może wypełniać znamiona art. 51 k.w. Jest to wręcz klasyczny przypadek. Pozdrawiam i mam nadzieję, że wyjaśniłem wątpliwości. Pozdrawiam.
Tak Nie

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2020 10:04

Po pierwsze z jakiego aktu prawnego wynika art. 51? Po drugie co to znaczy według Pana / Pani miejsce prywatne?