2024.05.13 godz. 11:41 Łódź, Łódzkie

Witam moje pytabie dotyczy spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam moje pytanie dotyczy spadku mojej babci. A mianowicie moj Tata zmarl jak bylem malutki I go nie pamietam mojej babci tez poniewaz nie chciala utrzymywac z nami kontaktu. W piatek dostalem list od komornika dotyczacy spadku ze moja babcia wydziedziczyla wszystkich I swoje dzieci I wnuki I wszystko co miala przepisala na swojego prawnuka. Ale babcia zapomniala jak mam na imie I w akcie wpisala imie szymon zamiast mateusz I imie mojej mamy rowniez podala zle poniewaz jestem synem Krzysztofa I Hanna a ona podala Krzysztofa I Anny moje pytanie jest czy warto Zajac sie ta sprawa czy nic z tego

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Maj 2024 12:43

Dzień dobry Skoro Babcia wydziedziczyła wnuki, to Pana też. W sumie to ciekawe, jak komornik do Pana trafił, skoro było tyle błędów. Czego oczekuje komornik? Poza tym, czy ów prawnuk (spadkobierca) jest Pana synem? Przypuszczam, że skoro komornik się tym zajmuje, to Babcie miała długi i wskazane byłoby, aby prawnuk odrzucił spadek. Jednak trzeba by zbadać sprawę i ustalić co nalezy do spadku. Z wyrazami szacunku