2022.04.20 godz. 05:19 Gdańsk, Pomorskie

Wystawienie faktury

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, ocieplaliśmy dom lecz nie zawarliśmy umowy pisemnej na wykonane prace, moja mama poprosiła o wystawienie faktury której potrzebuje aby dostać dofinansowanie. Koszty wyszły około 34tys złotych, które zostały zapłacone, lecz za wystawienie faktury fachowiec chce kolejnych 5 tys ponieważ musi ujawnic to w skarbówce i moje pytanie czy faktycznie musimy mu zapłacić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Cze 2022 13:50

Nie. Umowa z konsumentem wymaga ustalenia kwoty brutto. Jest to praktyka ukrywania dochodów przed US. Nie należy jej akceptować.