2020.04.24 godz. 18:49 Czerwieńsk, Lubuskie

Odprawa pracownicza

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Od 01.05.2018r.jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony 30.03.2020r. otrzymałam wypowiedzenie umowy z miesięcznym okresem wypowiedzenia z powodu upadku firmy. Chciałabym się dowiedzieć czy przysługuje mi prawo do odprawy pracowniczej? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Kwi 2020 14:34

Dzień dobry, jest to możliwe, jeśli pracodawca zatrudniał co najmniej 20 pracowników. Podstawą jest wówczas art. 8 ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników w zw. z art. 1 (zwolnienie grupowe) lub art. 10 (zwolnienie indywidualne) tejże ustawy. W takiej sytuacji przysługiwałaby Pani odprawa w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia (przy zatrudnieniu u danego pracodawcy poniżej 2 lat). Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)