2023.12.31 godz. 01:41 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

SWyrok sądu wyjasnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam.Od 10 lat jestem po rozwodzie i posiadam wyrok sądu o ograniczeniu praw rodzicielskich byłego męża wobec córki w treści uwzględnione jest,że ograniczona władza rodzicielska do współdecydowania o wszystkich istotnych sprawach dziecka ,w szegolnosci w sprawach dotyczących wychowania,edukacji i zdrowia.Dany dokument przedkładam od lat w szkołach i do tej pory nie było problemu.W obecnej chwili córka złożyła dokumenty do liceum i dyrekcja uważa że wyrok nie jest wystarczający i ojciec dziecka musi podpisać dokumenty o zgodę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2024 21:03

Współdecydowanie polega na tym, że oboje rodziców podejmują decyzję w istotnych sprawach dziecka w tym w wyborze szkoły, leczenia i sposobu wychowania. Tym samym powinna Pani skoncultować z ojcem wybór tej szkoły.