2020.05.21 godz. 13:12 Mierzęcice, Śląskie

Pytanie, porada

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Otrzymałem decyzję z SKO w myśl art. 16§1 k.p.a Służy mi prawo wniesienia skargi , czy wnosząc skargę do WSA decyzja SKO nabywa mocy prawnej i muszę się stosować do jej wykonania czy poprzez wniesienie skargi oraz prośby o ponowne rozpaczanie do WSA jest zawieszona na czas postępowania Sądowego ? Z pozwaniem Przemek Sieklinski

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Maj 2020 20:25

Wniesienie skargi do WSA nie wstrzymuje wykonania decyzji ostatecznej. Decyzja ostateczna może być w każdym czasie wykonana. W razie złożenia skargi organ, który wydał zaskarżoną decyzję może wstrzymać z urzędu lub na wniosek wykonanie decyzji.Wstrzymanie decyzji może również nastąpić na podstawie postanowienia WSA wydanego na wniosek skarżącego ( art. 61 prawa o postępowaniu przed sądami administracyjnymi)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)