2020.10.17 godz. 19:54 Warszawa, Mazowieckie

Ślub małoletniej

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pisze ponieważ szukam porady ja mam 20 lat moja dziewczyna 16 jestesmy ze soba od roku bardzo sie kochamy i chcemy wziac ślub moja dziewczyna ma ciężka sytuacje w domu jej rodzice sie rozwodzą a ojciec jest alkoholikiem i stale ich i nas nęka ostatnio mial problem z tym ze sie ze soba spotykamy moja dziewczyna nie jest w ciazy nic z tych rzeczy ale ja chce dac jej normalne zycie i zabrac ja z tamtąd mam prace i wynajmuje mieszkanie wiec jestem w stanie finansowo utrzymac nas oboje prosze o poradę i rozpatrzenie pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2020 12:28

Dzień dobry, zgodę na ślub osoby małoletniej musi wyrazić sąd. Wniosek może złożyć samodzielnie dziewczyna. Musi opisać sytuację w jakiej się znajduje i dlaczego ślub będzie zgodny z jej dobrem. Pozdrawiam serdecznie.