2020.09.24 godz. 17:44 Wrocław, Dolnośląskie

Wypowiedzenie umowy wynajmu

Wyjaśnienie sytuacji

Witam pisze z zapytaniem bo mój chłopak jest obcokrajowcem ale dostał umowę po polsku i aktualnie zamieszkuje z nim pokój i sytuacja wygląda tak ze chcemy się przenieść ze względu na pluskwy i inne robactwo z tego mieszkania. Ale wynajmujący stwierdził że on musi kogoś znalesc w innym wypadku do czasu trwania umowy musi płacić mimo że by tam nie mieszkał . Chciałam zapytać co możemy z tym zrobić

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2020 22:10

Dzień dobry, wszystko zależy od treści umowy, proszę ją przeczytać. Jeżeli umowa została zawarta na czas określony to są państwo zobowiązani do płatności przez cały czas trwania umowy. Inną kwestią jest, czy warunki mieszkaniowe nie dają podstaw do wypowiedzenia umowy w trybie natychmiastowym.