2022.01.31 godz. 20:51 Morąg, Warmińsko-mazurskie

Udział procentowy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Posiadam mieszkanie w kredycie hipotecznym. Chciałbym dopisać druga osobę jako współwłaściciela. Czy jest możliwe u notariusza rozdzielenie procentowe udziałów w tym mieszkaniu ? Przykładowo abym ja miał 80% a druga osoba 20% własności? I czy w przyszłości można te wysokości udziałów zwiększać bądź zmniejszać ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lut 2022 08:33

Dzień dobry, tak, istnieje możliwość darowania przez Pana części udziału w mieszkaniu. Należy jedynie poinformować o tym fakcie bank. W przyszłości udziały te mogą także ulec zmianie, ale wymagałoby to zgody osoby obdarowanej. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)