2020.05.12 godz. 12:06 Tarnów, Małopolskie

Czy mogę?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, prowadzę działalność od września 2019, wszystko szło dobrze a nawer bardzo do lutego gdzie moje zarobki w związku z pandemią spadły do zera. Czy mogę starać się o jakąś pomoc od państwa czy mam zamknąć działalność. Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Maj 2020 13:12

Dzień dobry, nieco zależy od formy prowadzonej działalności gospodarczej, ale zakładając, że prowadzi Pan jednoosobową działalność gospodarczą, to może Pan się zainteresować zwolnieniem ze składek ZUS, świadczeniem postojowym (2080 zł za miesiąc), a także umarzalną pożyczką w wysokości 5.000 zł (po spełnieniu warunków dalszego prowadzenia działalności czy braku zwolnień pracowników po 3 miesiącach nie trzeba jej zwracać.) Formy wsparcia szerzej są opisane na stronach rządowych (https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa/wyszukaj-wsparcie-dla-swojej-firmy), pozdrawiam!
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)