2023.08.25 godz. 16:38 Zawodne, Mazowieckie

Jak napisać pozew o rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Chciałbym poprosić o pomoc w napisaniu pozwu o rozwód ponieważ jestem pierwszy raz w takiej sytuacji a chcialab jak najszybciej się rozwieść ponieważ mój jeszcze maz układa sobie życie z nową partnerka.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2023 16:51

Pozew powinien określać żądania czyli co Pani chce uzyskać przez pozew (rozwód z orzeczeniem o winie męża lub bez, jeśli są dzieci - alimenty, władza rodzicielska, podział majątku itp...), wnioski dowodowe, czyli dowody na poparcie tez o całkowitym i trwałym rozkładzie pożycia małżeńskiego, a także uzasadnienie, w którym należy wykazać fakty dotyczące rozkładu pożycia. Jeśli potrzebuje Pani reprezentacji adwokata w sprawie o rozwód, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)