2022.02.10 godz. 15:53 Grudziądz, Kujawsko-pomorskie

Kradzież

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, jakie prawa ma pracodawca, którego pracownik okradł na 90 tysięcy złotych

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lut 2022 16:14

Dzień dobry, zgodnie z art. 122 Kodeksu pracy, jeżeli pracownik umyślnie wyrządził szkodę, jest obowiązany do jej naprawienia w pełnej wysokości. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)