2023.07.30 godz. 12:42 Chełm, Lubelskie

Zwrot auta przez kupującego .

Wyjaśnienie sytuacji

Witam . Sprzedałem auto jako osoba prywatna również osobie prywatnej . Po kilku dniach Pan Marcin stwierdził że auto mu się nie podoba i chce mi je zwrócić . Na początku mówił ze po prostu jest za duże dla niego ale po tym jak odmówiłem przyjęcia zwrotu zaczął szukać wad technicznych pojazdy. O wszystkich wadach jakich wiedziałem poinformowałem nowego właściciela nic nie ukrywałem mechanikiem nie jestem wiec mogłem czegoś nie zauważyć . Czy jestem zobowiązany oddać pieniądze za auto ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Lip 2023 12:48

Sam fakt, że nowo nabyty samochód nie spełnia oczekiwać nabywcy (nie podoba mu się) nie jest podstawą do odstąpienia od umowy. Inne przesłanki - jak np wady techniczne, zależą od treści umowy i stanu wiedzy kupującego. Jeśli potrzebuje Pan odpłatnej reprezentacji w sporze, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl