2020.07.19 godz. 23:53 Gdańsk, Pomorskie

Czy moge to zglosic na policje?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, tydzien temu kupilam produkt od osoby przez aplikacje Twitter (nie jest to strona do kupowania wiec problemu nie moge zglosic tam). Rozmawialam ze sprzedawca przez wiadomosci prywatne, wymienilysmy sie informacjami. Przelalam jej pieniadze na konto za produkt i wysylke. Sprzedajaca zaproponowala komukacje przez facebooka wiec podalam jej moj profil. Od tamtego momentu nie dostaje zadnych wiadomosci. Osoba nie odpisuje mi, wiec podejrzewam ze mnie oszukala. Chcialabym sie zapytac, czy jest to sprawa ktora powinnam zglosic na policje i czy w ogle jest to jakies przestepstwo.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lip 2020 10:28

Dzień dobry, jak najbardziej może Pani zgłosić przestępstwo oszustwa (art. 286 k.k.). Jeśli sprzedawca zupełnie zerwał kontakt po zapłacie to jest dość typowe działanie dla tego przestępstwa. Sprzedawcę powinno się udać zidentyfikować choćby poprzez rachunek bankowy, jeśli poprzez portal społecznościowy posługiwał się fałszywymi danymi lub pseudonimem. Praktyczna uwaga - proszę się upewnić, że nie dostaje Pani wiadomości od sprzedawcy na Facebooku w folderze "inne", ponieważ łatwo to przeoczyć przez częsty brak powiadomień o takiej wiadomości. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)