2024.01.27 godz. 19:27 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Wplacony zadatek na rezerwacje sali

Wyjaśnienie sytuacji

Witam,tydzień temu zarezerwowalam wstępnie sale na przyjęcie chrztu świetego mojej córeczki która miała sie odbyć w kwietniu tego roku, nie podpisałam żadnej umowy, nie zostałam poinformowana iż ten zadatek jest niezwrotny,rozmowa była telefoniczna,Pani powiedział tylko jaka kwotę mam zaplacic zadatku, dZie musiałam odwołać ta rezerwacje, zostałam poinformowana ze zadatek nie zostanie zwrócony, czy mam szanse odzyskać moje pieniądze?dziekuje

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 12:06

Trzeba by sprawdzić tytuł przelewu i ew uzgodnienia na pismie (również mail, SMS) jeśli takie były.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2024 16:35

Dzień dobry, jeżeli nie jest ustalone inaczej to w przypadku nie dojścia do realizacji umowy, zadatek ulega przepadkowi. W celu dokładniejszej analizy, należałoby szczegółowo przeanalizować dokumenty i płatności. Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)