2023.09.01 godz. 07:04 Łódź, Łódzkie

Kolizja

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w lutym miałem kolizję z mojej winy , w kwietniu otrzymałem wezwanie do zapłaty regresu ubezpieczeniowego na podstawie kosztorysu napraw. Spłacam zadłużenie w kwocie 15tysiecy. A dziś przyszło mi kolejne pismo o dopłatę do wypłaconego odszkodowania za naprawy auta oraz wzięcie auta zastępczego a kwocie 19tysiecy. Moje pytanie brzmi na jakiej podstawie wystawili mi pierwsze wezwanie do zapłaty tylko na podstawie kosztorysu jeśli naprawa auta była robiona później i dodam że wartość tego regresu przewyższa wartość naprawionego auta .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Wrz 2023 09:51

W pierwszej kolejności należy zadać pytanie o zasadność roszczenia regresowego (jest możliwe tylko w kilku określonych sytuacjach). Co do wartości - nie sposób odpowiedzieć na pyytanie, na jakiej podstawie wezwali do zapłaty, nei znając akt postępowania szkodowego. Konieczny jest wgląd w te akta. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)