2023.01.01 godz. 14:43 Ustka, Pomorskie

Spadek a remont

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. W maju 2022r wraz z rodzeństwem przejęliśmy spadek po Mamie tj mieszkanie, jeśli chciałbym zrobić remont na własny koszt to wartość mieszkania przy splacie części rodzeństwa wzrośnie czy będzie liczona przed remontem. Dziękuję i pozdrawiam Mateusz Konieczny

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 14:25

Stan nieruchomości z daty śmierci mamy a ceny aktualne. Czy wirtualnie ile mieszkanie byłoby warte teraz, gdyby było w stanie jak mama zmarła. Sugeruje mimo wszytsko najpierw dokonać działu, a potem inwestować.
Tak Nie

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Sty 2023 13:28

dzień dobry, należy zabezpieczyć się w postaci wyceny rzeczoznawcy na dzień przez rozpoczęciem remontu. Wskaże to realną jego wartość. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin