2020.02.24 godz. 11:36 Rybnik, Śląskie

ZUS

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w trakcie trwania umowy o pracę miałam wypadek i od tego czasu jestem nieprzerwanie na zwolnieniu lekarskim. Umowę miałam do 31.01 a więc z tego co wyczytałam mam 30 dni jeszcze ubezpieczenia u pracodawcy, zasiłek mogę dostać z ZUSU po wypisaniu danych wniosków ale moje pytanie brzmi, jeśli mam to ubezpieczenie bodajże do 1.03.2020 roku bo tak mniej więcej od 01.02. wychodzi to czy po ustaniu tego ubezpieczenia muszę się zgłosić do urzędu pracy aby nabyć prawo do ubezpieczenia mimo nieprzerwanego zwolnienia czy będzie ubezpieczał mnie ZUS? Dziękuję z góry za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Lut 2020 19:04

Szanowna Pani, przebywając na zwolnieniu lekarskim nie można zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz