2024.10.07 godz. 09:27 Mielec, Podkarpackie

poparzenie chemiczne na praktykach

Wyjaśnienie sytuacji

Witam w wtorek dnia 01.10.2024 w okolicach godziny 15:30 bedac na praktykach myjac filtr paliwa z ropy rozszczelnił sie wąż w którym był środek chemiczny zawarty o kwas alkaliczny który wyleciał mi prosto na twarz i oczy w wyniku czego dostałem lekkich oparzeń i powierzchowne uszkodzenie lewego oka i sytuacja wyglada tak czy moge dostac za to odszkodowanie jak tak to w jaki sposob jestem osoba nieletnia i szef nie poinformował żadnego z rodzicow ani nie spytał czy potrzebuje pomocy medycznej dodam tez ze warsztat nie jest wyposażony w ochronne okulary

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2024 16:10

Szanowny Panie, co do zasady przysługuje Panu odszkodowanie i ewentualnie zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Należałoby napisać pismo do zakładu z wezwaniem do zapłaty i podaniem numeru polisy, a następnie złożyć ewentualny pozew do sądu. Sam fakt, że nie przeprowadzono z Panem szkolenia BHP jest przesłanką, która może mieć znaczenie w sądzie. Należy liczyć się z tym, że będzie konieczne powołanie biegłego, który oceni Pana uszczerbek na zdrowiu i na tej postawie zostanie wypłacone zadośćuczynienie. Z poważaniem, adw. Magdalena Borowik-Tomalska
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)