2020.08.26 godz. 09:18 Człuchów, Pomorskie

Przeterminowany dług na 18 000

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Wstąpiłem półtorej miesiąca temu w związek małżeński. Po czym dowiedziałem się dopiero tydzień temu, że moja żona ma przeterminowany dług z firmy ZAPLO.pl. Dług jest przeterminowany ponad rok i wynosił 20 000. Wierzyciel pozwolił na wpłatę 10 % kwoty zadłużenia żeby była okazana wola spłaty. Wpłaciłem te pieniądze na konto wierzyciela. Tyle, że wierzyciel nie chce rozłożyć długu na raty. ON chce teraz 10 000 zł a resztę czyli 8 000 zł dopiero rozłożyć na raty. Nie posiadamy z żoną takich pieniędzy. Kredyt też nie wchodzi w grę. Co robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Sie 2020 17:57

Pytanie kluczowe - czy wierzyciel nie chce w ogóle rozłożyć długu na raty, czy na raty takie jakie Państwo proponujecie. Jeżeli wierzyciel nie chce w ogóle rozłożyć na raty, to nie nic się nie poradzi. Jeżeli ewentualnie chodzi o wysokość rat, to można spróbować negocjować.