2022.10.11 godz. 15:41 Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Brak zwrotu wpłaconej sumy

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Za namowa dewelopera zrezygnowaliśmy z mieszkania.Deweloper w akcie notarialnym zobowiązuje się do 14dni wypłacić nam wszystkie środki które wpłaciliśmy.Mija miesiąc i deweloper nie wywiązuje się z umowy i nie wypłaca nam śodków.Zostaliśmy bez mieszkania i oszczędności.Co musimy zrobić w tej sprawie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2022 15:54

Należy wezwać dewelopera do zapłaty środków np. w terminie 3 dni, a jeśli tego nie zrobi to złożyć w sądzie pozew o zapłatę lub jeśli w akcie notarialnym deweloper poddał się dobrowolnej egzekucji w zakresie zwrotu środków - wystąpić do sądu z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności na akt notarialny.
Tak Nie

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Paź 2022 15:51

Należy złożyć pozew do sądu. Jeżeli jest Pan/Pani zainteresowana odpłatnym sporządzeniem pozwu w tej sprawie, zapraszam do kontaktu.