2020.01.05 godz. 15:11 Warszawa, Mazowieckie

Wyrok w zawieszeniu od wykonania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Za uszkodzenie ciała poniżej 7 dni dostałem pół roku w zawieszeniu na 2 lata+ nawiazka dla poszkodowanego 2000zł, poszedłem na ugode z prokuratorem, a jestem obecnie kierowcą autobusu. Czy sąd wyśle odpis wyroku do pracodawcy ? Czy pracodawca może mnie zwolnić, pomimo Tego że systematycznie wykonuje swoją pracę, przez tą sprawę ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2020 15:41

Wypadki, w których sąd z urzędu zawiadamia przełożonych, są określone w art. 21 kodeksu postępowania karnego: Art. 21. Zawiadomienie o wszczęciu i o ukończeniu postępowania § 1. O wszczęciu i ukończeniu postępowania toczącego się z urzędu przeciw: 1) funkcjonariuszom publicznym, osobom zatrudnionym w instytucjach państwowych, samorządowych i społecznych, uczniom i słuchaczom szkół, żołnierzom, a także duchownym i członkom zakonów oraz diakonatów – należy bezzwłocznie zawiadomić przełożonych tych osób;