2022.02.01 godz. 12:02 Stargard Szczeciński, Zachodniopomorskie

Mieszkanie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam , zacznę od początku, mieszkam wraz z partnerem w mieszkaniu po babci ( babci partnera) mamy 2 małoletnich dzieci , które wraz z partnerem są tu zameldowane. Jakis czas temu odbyła się sprawa o odrzucenie przez nas i dzieci spadku , odrzuciliśmy go z powodu bardzo dużych długów, chodź mimo tego mieszkamy nadal w tym mieszkaniu bezprawnie ( nie mamy tak naprawdę żadnego prawa do tego lokalu , mimotego że jednak jest ten meldunek , nie mamy na dzień dzisiejszy gdzie się podziać, dostaliśmy pismo od spółdzielni mieszkaniowej o dobrowolne opuszczenie lokalu , nie zrobiliśmy tego. Dodam że mamy dość spore zadłużenia, tbs przysłał pismo o odszkodowanie za bezprawne korzystnie z lokalu , czy w takiej sytuacji mamy jakieś szanse na lokal socjalny ? I czy zmieni coś placenie tego odszkodowania ? Bardzo się martwie .

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Lut 2022 12:58

Prawo do lokalu socjalnego nie jest związane z płaceniem(lub brakiem płacenia) odszkodowania za bezumowne korzystanie z lokalu. O tym kto może otrzymać lokal socjalny decydują przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów.