2022.09.07 godz. 14:19 Wrocław-Stare Miasto, Dolnośląskie

Oszustwo finansowe

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Zamówiłam przez internet węgiel pieniądze wpłaciłam na podane konto przed wpłata kontakt email był idealny po wpłacie pieniędzy kontakt się urwał...dane jakie posiadam to imię i nazwisko oraz numer konta ..nie wiem co ma z tym zrobić...

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Wrz 2022 15:03

Dzień dobry, jeżeli faktycznie nie będzie odzewu, to należy złożyć zawiadomienie o możliwości przestępstwa z art. 286 Kodeksu karnego (oszustwo) na Prokuraturze lub Policji. Można to uczynić ustnie do protokołu lub na piśmie. Imię i nazwisko z kontaktu niekoniecznie musi być prawdziwe, ale po numerze rachunku jest szansa, ze organy ścigania ustalą dokładne dane sprawcy przestępstwa. Później w toku postępowania można dochodzić swoich roszczeń wobec sprawcy w roli pokrzywdzonej. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)