2024.02.02 godz. 11:38 Bielsko-Biała, Śląskie

Problem z odstąpieniem od umowy.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam zawarłem umowę przez internet na KURS ONLINE. zakupiłem ten kurs na raty w banku, niestety kurs nie spełnił moich oczekiwań więc następnego dnia poszedłem do banku żeby anulować raty na zakup takowego kursu odstapienie zostało zawarte ,niestety w banku nie powiedzieli mi że muszę również odstapic od umowy z sklepiem z kursami dlatego tego nie zrobilem w terminie 14 dni dopiero po 2 miesiacach do nich napisałem jednak oni odmawiaja odesłania pieniazkow do banku. I teraz moje pytanie czy musze przez to mimo wszystko spłacać te raty czy jednak nie ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lut 2024 15:31

Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego, ma Pan prawo odstąpić od umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania towaru lub podpisania umowy, bez podawania przyczyny. W przypadku zakupów na raty, odstąpienie od umowy związane jest również z odstąpieniem od umowy kredytowej, którego Pan dokonał w banku ale jak wynika z treści Pana pytania Kurs online, który Pan zakupił już minął niestety. W tej sytuacji na pierwszy rzut oka wynika, że musi Pan spłacić wierzytelność za Kurs który Pan zakupił. Jeżeli chce Pan uzyskać dodatkowe informacje zapraszam do kontaktu arkadiuszkozok@gmail.com. Pozdrawiam.

Zmodyfikowano dnia: 02 Lut 2024 15:32