2019.09.12 godz. 20:53 Warszawa, Mazowieckie

oszustwo internetowe

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Zostałem oszukany na kwotę 3200zł podczas zakupu internetowego. Dostałem wezwanie na rozprawę główną. Jeśli złożę wniosek o naprawienie szkody to czy odzyskam pieniądze? Czy mogę wystąpić również o zadośćuczynienie za stres i stracony czas na policji?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Wrz 2019 14:39

Wniosek o naprawienie szkody należy złożyć do zamknięcia przewodu sądowego na rozprawie głównej (art. 49a kodeksu postępowania karnego). Jeśli sąd w wyroku orzeczenie obowiązek naprawienia szkody, to po uprawomocnieniu się wyroku można wnioskować o nadanie klauzuli wykonalności na ten obowiązek i egzekwować roszczenie u komornika. Niezależnie można dochodzić zadośćuczynienia za krzywdę wyrządzoną przestępstwem. W razie dalszych pytań, proszę o kontakt.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)