2024.09.20 godz. 09:25 Nowy Sącz, Małopolskie

Podział majątku po śmierci rodzica

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Zwracam się z zapytaniem dotyczącym podziału działek po zmarłych rodzicach. Od śmierci rodziców minęło już ponad rok. Działki nie zostały rozpisane na dzieci ani innych potencjalnych spadkobierców. Działki mają różne rozmiary. Jaki jest proces, czas realizacji, koszty, problemy, czynności które trzeba wykonać zakładając trzy scenariusze 1) Jest kontakt z wszystkimi spadkobiercami oraz zgodność w podziale majątku 2) Jest kontakt z wszystkim spadkobiercami ale nie ma zgodności w podziale majątku 3) Nie ma kontaktu z wszystkimi spadkobiercami oraz nie ma zgodności w podziale majątku.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Wrz 2024 13:16

W każdym z przypadków w pierwszej kolejności należy przeprowadzić postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku. Dopiero po ustaleniu grona spadkobierców i masy spadkowej możliwe są poszczególne scenariusze w postępowaniu o dział spadku, przy czym koszty,czas trwania oraz problemy są zależne od wartości spadku, liczby spadkobierców ich dostępności i dowodód w sprawie. Jeśli potrzebuecie Państwo pełnomocnika w tych sprawach, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl Prowadzę bardzo dużo podobnych spraw.

Zmodyfikowano dnia: 21 Wrz 2024 13:16
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)