2019.04.17 godz. 18:12 Puck, Pomorskie

Wniosek o skierowanie do kształcenia specjalnego na postawie art. 127 ustawy z dnia 14.12.2016r. Prawo Oświatowe DZ.U. 2018r poz 996

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Złożyliśmy wniosek do Starosty Powiatowego o skierowanie do kształcenia specjalnego naszego Syna, wskazując we wniosku wybraną przez Niego Szkołę (Liceum ogólnokształcące o profilu humanistycznym). Szkołą spełnia wymogi zawarte w orzeczeniu o kształceniu specjalnym i znajduje się w na terenie naszego powiatu ( uczą się w nim dzieci z takim samym zaburzeniem - Zespół Aspergera). Pytania : - Czy Starosta ma obowiązek przychylić się do naszego wniosku ? - Czy Starosta może wyznaczyć inną szkolę ? Pozdrawiamy

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Kwi 2019 19:03

Starosta w tym wypadku powinien przychylić się do Państwa wniosku i o ile istnieje taka szkoła na terenie powiatu to nie powinien wyznaczać innej szkoły. Jeżeli złożyli Państwo wniosek wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego przez poradnię to tym bardziej powinien przychylić się do wniosku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)