2024.07.17 godz. 09:36 Wrocław, Dolnośląskie

Rozwiązanie umowy o dożywocie

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z babcią zawarliśmy w 2022 roku umowę o dożywocie. Babcia ciągle powodowała konflikty, kazała mi się wyprowadzić. Kiedy byłem właścicielem nieruchomości wykonałem remont na kwotę 120 tysięcy złotych. Babcia odmawia zwrócenia mi tych nakładów. Czy istnieje szansa, że sąd przyzna jej rację, cofnie umowę o dożywocie a ja nie otrzymam zwrotu nakładów?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Lip 2024 11:58

Nie sposób odpowiedzieć na pytanie dotyczące szans wygrania / przegrania sprawy, bez znajomości akt sprawy, jej szczewgółów oraz okoliczności faktycznych. W każdym razie dożywotnik ma prawną możliwość rozwiązania umowy dożywocia a Pan w takiej sytuacji może dochodzić roszczenia o zwrot nakładów na nieruchomość. Jeśli potrzebuje Pan pełnomocnika w tych sprawach, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl