2023.08.30 godz. 19:57 Wrocław, Dolnośląskie

Jak uniknąć płacenia podatku

Wyjaśnienie sytuacji

Wraz z siostrą odzieczylysmy dom po śmierci rodziców. Chciałabym przekazać swoją cześć siostrze. Jak to zrobić aby uniknąć płacenia przez siostrę podatku powinnam jej to przekazać jako darowiznę, czy sprzedać czy może zrzec się na jej korzyśc

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Sie 2023 09:52

Dzień dobry, na chwilę obecną jest mało informacji ale może w takiej sytuacji warto przeprowadzić dział spadku w postępowaniu sądowym. Darowizna jest nieopodatkowana w tym zakresie ale dochodzą koszty aktu notarialnego, przy sprzedaży mamy koszty notariusza plus podatek. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 e-mail agnieszka@kancelaria-uranin.pl