2020.07.05 godz. 18:43 Opole, Opolskie

Wykorzystywanie mojego wizerunku na portalu do streamkwania

Wyjaśnienie sytuacji

Moj były znajomy wykorzystuje na portalu do streamowania mojego głosu jako alert do wiadomosci follow, co jest przyczyna kpin i zartow, bardzo mnie to dotyka i chciałabym zmusić go do tego, aby to usunal.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lip 2020 20:28

Dzień dobry, Pani głos będzie podlegał ochronie nie stricte jako wizerunek, ale dobro osobiste według art. 23 k.c. Stąd może Pani żądać zaniechania takiego działania przed sądem cywilnym,a także usunięcia skutków takiego wykorzystania głosu - przeprosin, a nawet zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Przed wytoczeniem powództwa może wystarczające będzie samo wezwanie do zaprzestania takiego działania. Pozdrawiam, adwokat Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)