2023.03.01 godz. 11:13 Olkusz, Małopolskie

wykreślenie wpisu hipoteki przymusowej z księgi wieczystej

Wyjaśnienie sytuacji

W księdze wieczystej jest wpis hipoteki przymusowej tytułem długu który na zasadzie porozumienia stron spłacałam sukcesywnie przez kilka lat aż do całkowitego uregulowania długu. Prezes zarządu po ostatniej wpłacie zadeklarował że usunie wpis z hipoteki ale zmarł nagle i nie zdążył. Firma została sprzedana i nie mam z kim rozmawiać o wycofaniu wpisu. Dodam że mam pokwitowania z przelewów online ale kwity z wpłat w kasie firmy mi zaginęły. Firma od lat już nie domagała się żadnych wpłat. Moje pytanie : co mogę zrobić by ten wpis usunąć ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Mar 2023 11:22

Dzień dobry, należy skierować pismo do firmy - nowego właściciela o potwierdzenie istnienia wierzytelności bądź jej spłacie całkowitej. W razie pytań zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)