2021.12.02 godz. 11:13 Czarnków Zanotecki, Wielkopolskie

Wypowiedzenia umowy najmu lokalu usługowego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam pytanie wynajmuje lokal na sklep kilka dni temu właściciel wystawił lokal na sprzedaż nie informując mnie o tym ja powiedziałem że za miesiąc zmieniam lokal bo wy ten sprzedajecie on twierdzi że muszę dotrzymać terminu wypowiedzenia 3 m-cy w takiej sytuacji jeżeli odejdę wcześniej będę musiał zapłacić za 2 kolejne jak to jest

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Gru 2021 12:14

Właściciel ma rację, obowiązuje Pana umowa najmu i terminy wypowiedzenia wynikające z tej umowy lub kodeksu cywilnego jeśli umowa nie zawiera żadnych postanowień w tym zakresie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)