2023.02.11 godz. 19:57 Gdańsk, Pomorskie

Wypowiedzenie umowy najmu mieszkania na czas okreslony w przypadku kiedy w umowie nie ma takiego zapisu? W Jakim przypadku moge wypowiedziec umowe?

Wyjaśnienie sytuacji

Wyjezdzajac do UK wynajelismy mieszkanie na trzy lata, bez zapisku o mozliwosci wypowiedzenia .Sytuacja sie zmienila i chcemy wrocic do Polski. Jednak najemca twierdzi ze umowy rozwiazac nie mozemy. Czy moze byc rozwiazana taka umowa ? Jezeli tak to na jakiej podstawie i jak dlugi powinien byc okres wypowiedzenia?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lut 2023 08:37

Umowę najmu na czas określony wolno wypowiedzieć, jeśli strony wcześniej dokonały stosownego zapisu lub są do tego uzasadnione powody. Żadna ze stron nie może wypowiedzieć umowy najmu na czas określony z dowolnej przyczyny albo bez jej wskazania. Zgodnie z art. 673 § 3 Kodeksu cywilnego, jeżeli czas trwania najmu jest określony, zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć najem w wypadkach ustalonych w umowie. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)