2023.10.27 godz. 12:53 Warszawa, Mazowieckie

Szantaż przez internet

Wyjaśnienie sytuacji

Wysłałem nagie zdjęcia do kogoś i ta osoba mnie teraz szantażuje

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Paź 2023 17:29

Dzień dobry, jest to przestępstwo z art. 191 § 1 k.k. lub z art. 191a § 1 k.k., jeżeli doszło do rozpowszechnienia takiego zdjęcia. W związku z tym można złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do organów ścigania w Prokuraturze lub na Policji, w formie ustnej do protokołu lub pisemnie. Zazwyczaj polecam uczynić to pisemnie do lokalnej Prokuratury. Pozdrawiam, adw. Michał Filec