2022.10.06 godz. 23:02 Koszalin, Zachodniopomorskie

Zadłużenie w spółdzielni mieszkaniowej

Wyjaśnienie sytuacji

Spłaciłem dlog w spółdzielni mieszkaniowej chodzi o czynsz jednak spółdzielnia wcześniej zajęła księgi wieczyste mojego mieszkania i na podstawie art 110 dlog się podwoił co mam teraz zrobić proszę o pomoc.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Paź 2022 10:28

Jeżeli spłacił Pan cały dług wobec spółdzielni mieszkaniowej który był zabezpieczony wpisem w księdze wieczystej hipoteki przymusowej to obecnie powinien Pan wystąpić do spółdzielni z wnioskiem o wydanie oświadczenia zawierającego zgodę na wykreślenie hipoteki przymusowej, a następnie złożyć wniosek do ksiąg wieczystych o wykreślenie hipoteki dołączając to oświadczenie spóldzielni mieszkaniowej.