2021.08.27 godz. 11:03 Warszawa, Mazowieckie

Dyktafon i policja

Wyjaśnienie sytuacji

Zadzwoniłi do mnie z policji i powiedziałi że muszę przyjść na przesłuchanie przez to że sprzedawałem coś na olx i komuś to nie spodobało Czy mogę ją na przesłuchaniu nagrywać dźwięk na dyktafon lub na coś inne Bardzo mi zależy bo wiem że policja nie zawsze działa prawidłowo i muszę mieć jakieś zabezpieczenie w razie czego Chciałem pokazać nagranie prawniku jeśli ze strony policji będzie jakaś przesada Bardzo proszę o pomoc Pozdrawiam Vladyslav

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Sie 2021 16:27

Utrwalanie przebiegu czynności przesłuchania w postępowaniu przygotowawczym jest dopuszczalne, jednak nie przez stronę a przez organ prowadzący przesłuchanie. Można wnioskować o takie utrwalanie czynności jeśli organ nie ma takiego obowiązku. Na odmowę utrwalania przesłuchania przysługuje zażalenie. Najlepiej od razu pójść na przesłuchanie wraz adwokatem.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)