2024.10.08 godz. 09:55 Gilowice, Śląskie

pośrednik nieruchomości

Wyjaśnienie sytuacji

Zakupiłam nieruchomość, której sprzedażą zajmował się pośrednik. Sprzedający mieli podpisaną z pośrednikiem umowę, natomiast jedynym dokumentem, który podpisaliśmy z naszej strony, było "przekazanie danych adresowych oferty" W trakcie transakcji przelaliśmy kwotę 6000 zł na konto agenta, ponieważ w przeciwnym razie nie doszłoby do podpisania umowy przedwstępnej. Po finalizacji zakupu i przekazaniu kluczy otrzymaliśmy kolejną fakturę od pośrednika. Chcielibyśmy zasięgnąć porad czy w tej sytuacji jesteśmy zoobowiązani do uregulowania należności

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Magdalena Borowik-Tomalska

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Paź 2024 11:10

Szanowni Państwo, bazując na opisanej powyżej wiadomości wskazuję, że nie Państwo byli stroną umowy z pośrednikiem, tylko sprzedający. Tym samym to sprzedający winien zapłacić agentowi prowizję ze sprzedaży nieruchomości. Proszę o wykonanie telefonu bezpośrednio do agenta, celem wyjaśnienia sprawy (możliwe, że zaszła omyłka przy wystawianiu faktury). Z wyrazami szacunku, adw. Magdalena Borowik-Tomalska